رنگ و حمل

آماده سازی و رنگ آمیزی

تمیزکاری و آماده سازی قطعه جهت رنگ آمیزی به روش های سند بلاست و یا شات بلاست در سطوح مختلف با دو هدف انجام می گیرد:

    • از بین بردن آلودگی های سطحی از جمله خاک، روغن، زنگ زدگی و جرم زدائی خارجی
    • زبر کردن و آماده سازی سطوح جهت بهبود چسبندگی رنگ

در سند بلاست با استفاده از فشار باد کمپرسورهای مخصوص، ماسه های ساینده نظیر ( مس باره – ماسه سیلیسی – پودر اکسید فلزات ) از نازل خروجی روی سطح فلز پاشیده می شود. استفاده از هر کدام از مواد ساینده، زبری مخصوص به خود با درجات مختلف را ارائه می دهند.

میزان درجه تمیزکاری – سند بلاست – نوع و ضخامت رنگ بر اساس دستورالعمل مشاور سازه و مطابق با آئین نامه های بین المللی اجرا می گردد.

در روش شات بلاست ساچمه های فولادی با سرعت و زاویه مشخص در زوایای مختلف ( در داخل محفظه دستگاه ) به سمت قطعه پرتاب و عملیات تمیزکاری قطعه به صورت کاملا اتوماتیک و بدون دخالت نیروی انسانی انجام می گیرد.

سپس سطح آماده شده با دستگاه (AIR LESS) رنگ آمیزی شده که استفاده از این روش موجب کاهش ضایعات رنگ، سرعت رنگ آمیزی و امکان اجراء پوشش رنگ یکنواخت با ضخامت بالا می گردد.

قطعات رنگ آمیزی شده در مراحل پاشش آستر و لایه رویه ضخامت سنجی شده و توسط ناظرین کنترل می گردد. در این مرحله بازرسین کنترل کیفیت، محصولی را که در طر فرایند تولید مورد بررسی قرار داده و بارکدهای کنترلی را به عنوان مهر تأیید جهت محصول نصب کرده اند مورد بازرسی نهایی قرار داده و مجوز خروج محصول را صادر می نمایند.

نصب بارکد

برای هر محصول در هنگام ارسال به سایت نصب، یک بارکد با تکنولوژی QR صادر و روی قطعه نصب می گردد. این بارکد به عنوان شناسنامه محصول بوده، که در آن اطلاعاتی نظیر ابعاد، تیپ و نوع محصول ذخیره شده است.

مهندسین مستقر در سایت نصب با برداشت این کد می توانند مشخصات محصول را مشاهده و طبق اوردرهای تأیید شده مشاور و نظارت نسبت به نصب آن اقدام نمایند.

اکنون سازه آماده خروج از شرکت و ارسال به سایت نصب می باشد تا نام این گروه صنعتی را بر فراز بلندترین برج ها و آسمان خراش های کشور مطرح نماید.

گروه کارخانجات دنا با دستیابی به برترین تکنولوژی روز دنیا و با به کار گیری مجرب ترین مهندسین و مشاوران مطرح کشور و اخذ گواهینامه های معتبر بین المللی در رسته مدیریت و کیفیت محصول توانسته است نام خود را به عنوان یکی از برند های معتبر در سطح کشور مطرح نماید. امید آنکه بتوانیم با پیشرفت روز افزون نام ایران را در سطوح بین المللی بیش از پیش مطرح نماییم.